CBCT (TK) szczęki i żuchwy - Centrum Medyczne Menu

CBCT (TK) szczęki i żuchwy

CBCT szczęki i żuchwy (tzw. tomografia komputerowa zębów) – jest to odmiana konwencjonalnej tomografii komputerowej, która wykorzystuje innowacyjną metodę stożkowej wiązki promieniowania, dzięki której uzyskujemy obraz 3D przy jednym obrocie aparatu, a nie wielokrotnego jak przy standardowej tomografii. Zaletą takiej technologii jest redukcja dawki promieniowania, skrócenie czasu badania przy bardzo dobrej rozdzielczości, ukazując zarówno tkanki miękkie jak i struktury kostne. CBCT wykorzystywana jest w każdej dziedzinie stomatologii, chirurgii, a nawet laryngologii. Pozwala na dokładną diagnostykę, a tym samym na zaplanowanie precyzyjnego leczenia. CBCT szczęki i żuchwy oraz CBCT zatok wykonywane jest na zlecenie lekarskie (skierowanie), a wynik wydawany jest na płycie CD bez opisu w ciągu kilku minut po wykonaniu badania.

cbct-szczekii-zuchwy

Działając zgodnie z wymaganiami określonymi w Art. 32c pkt. 2 Ustawy z dnia 29 listopada 2000 r. Prawo atomowe (tekst jednolity Dz.U. 2019, poz. 1792 oraz z 2020 r. poz. 284) informujemy, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie odnotowano wpływu prowadzonej działalności na zdrowie ludzi i na środowisko, oraz że nie wystąpiły uwolnienia substancji promieniotwórczych do środowiska w związku z prowadzoną działalnością.

WAŻNE!
CBCT (TK) szczęki i żuchwy po wcześniejszym ustaleniu terminu przez telefon.

Cennik
Kliknij, aby zobaczyć cennik

Tomografia komputerowa (CBCT) szczęki i żuchwy 310 zł
Dodatkowa kopia zdjęcia 10 zł

Cennik nie stanowi oferty handlowej wg art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego i jest publikowany tylko w celach informacyjnych. Podane ceny mogą ulec zmianie. Zastrzegamy sobie prawo do zmian. W celu uzyskania ostatecznej ceny za wybraną usługę prosimy o kontakt telefoniczny.

ikona słuchawki