RTG cefalometryczne - Centrum Medyczne Menu

RTG cefalometryczne

rtg-cefalometryczne-1RTG cefalometryczne (tzw. tele-boczne) – jest to zdjęcie czaszki w pozycji bocznej, które uwidacznia tkanki miękkie twarzy pacjenta oraz struktury kostne m.in. zatoki przynosowe, podniebienie twarde.
RTG cefalometryczne wykorzystywane jest w ortodoncji do diagnostyki wad rozwojowych twarzoczaszki oraz wad zgryzu. Jest pomocne przy precyzyjnym planowaniu leczenia ortodontycznego. Zdjęcia cefalometryczne są całkowicie bezbolesne i nie wymagają szczególnego przygotowania przez pacjenta, należy jedynie usunąć metalowe elementy z badanego obszaru tj. kolczyki, łańcuszki, spinki, wsuwki oraz ruchome protezy. RTG cefalometryczne wykonywane jest na zlecenie lekarskie (skierowanie), a wynik wydawany jest na płycie CD w ciągu kilku minut po wykonaniu badania.

Działając zgodnie z wymaganiami określonymi w Art. 32c pkt. 2 Ustawy z dnia 29 listopada 2000 r. Prawo atomowe (tekst jednolity Dz.U. 2019, poz. 1792 oraz z 2020 r. poz. 284) informujemy, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie odnotowano wpływu prowadzonej działalności na zdrowie ludzi i na środowisko, oraz że nie wystąpiły uwolnienia substancji promieniotwórczych do środowiska w związku z prowadzoną działalnością.

WAŻNE!
RTG cefalometryczne po wcześniejszym ustaleniu terminu przez telefon.

Cennik
Kliknij, aby zobaczyć cennik

RTG cefalometryczne 70 zł

Cennik nie stanowi oferty handlowej wg art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego i jest publikowany tylko w celach informacyjnych. Podane ceny mogą ulec zmianie. Zastrzegamy sobie prawo do zmian. W celu uzyskania ostatecznej ceny za wybraną usługę prosimy o kontakt telefoniczny.

ikona słuchawki