RTG cefalometryczne - Centrum Medyczne Menu

RTG cefalometryczne

rtg-cefalometryczne-1RTG cefalometryczne (tzw. tele-boczne) – jest to zdjęcie czaszki w pozycji bocznej, które uwidacznia tkanki miękkie twarzy pacjenta oraz struktury kostne m.in. zatoki przynosowe, podniebienie twarde.
RTG cefalometryczne wykorzystywane jest w ortodoncji do diagnostyki wad rozwojowych twarzoczaszki oraz wad zgryzu. Jest pomocne przy precyzyjnym planowaniu leczenia ortodontycznego. Zdjęcia cefalometryczne są całkowicie bezbolesne i nie wymagają szczególnego przygotowania przez pacjenta, należy jedynie usunąć metalowe elementy z badanego obszaru tj. kolczyki, łańcuszki, spinki, wsuwki oraz ruchome protezy. RTG cefalometryczne wykonywane jest na zlecenie lekarskie (skierowanie), a wynik wydawany jest na płycie CD w ciągu kilku minut po wykonaniu badania.

Działając zgodnie z wymaganiami określonymi w Art. 32c pkt. 2 Ustawy z dnia 29 listopada 2000 r. Prawo atomowe (tekst jednolity Dz.U. 2019, poz. 1792 oraz z 2020 r. poz. 284) informujemy, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie odnotowano wpływu prowadzonej działalności na zdrowie ludzi i na środowisko, oraz że nie wystąpiły uwolnienia substancji promieniotwórczych do środowiska w związku z prowadzoną działalnością.

WAŻNE!
RTG cefalometryczne po wcześniejszym ustaleniu terminu przez telefon.

Cennik
Kliknij, aby zobaczyć cennik

RTG cefalometryczne 90 zł
Dodatkowa kopia zdjęcia 10 zł

Cennik nie stanowi oferty handlowej wg art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego i jest publikowany tylko w celach informacyjnych. Podane ceny mogą ulec zmianie. Zastrzegamy sobie prawo do zmian. W celu uzyskania ostatecznej ceny za wybraną usługę prosimy o kontakt telefoniczny.

ikona słuchawki