RTG pantomograficzne - Centrum Medyczne Menu

RTG pantomograficzne

RTG pantomograficzne (tzw. panorama zębów) – jest to zdjęcie zewnątrzustne przeglądowe zębów. Pokazuję wszystkie zęby uwzględniając zęby zatrzymane oraz jeszcze niewyrznięte. Obrazuje również tkankę kostną wyrostków zębodołowych, stawy skroniowo żuchwowe oraz częściowo zatoki szczękowe. Zdjęcie pantomograficzne wykorzystywane jest w stomatologii zachowawczej do wykrywania próchnicy oraz ognisk zapalnych, w ortodoncji do określenia wad zgryzu, w chirurgii stomatologicznej do oceny położenia zębów zatrzymanych oraz w implantologii do oceny wielkości wyrostków zębodołowych jak również do kontroli wprowadzonych implantów. Zdjęcia panoramiczne są całkowicie bezbolesne i nie wymagają szczególnego przygotowania przez pacjenta, należy jedynie usunąć metalowe elementy z badanego obszaru tj. kolczyki, łańcuszki, spinki, wsuwki oraz ruchome protezy. RTG pantomograficzne wykonywane jest na zlecenie lekarskie (skierowanie), a wynik wydawany jest na płycie CD w ciągu kilku minut po wykonaniu badania.

rtg-panorama1

rtg-panorama2

Działając zgodnie z wymaganiami określonymi w Art. 32c pkt. 2 Ustawy z dnia 29 listopada 2000 r. Prawo atomowe (tekst jednolity Dz.U. 2019, poz. 1792 oraz z 2020 r. poz. 284) informujemy, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie odnotowano wpływu prowadzonej działalności na zdrowie ludzi i na środowisko, oraz że nie wystąpiły uwolnienia substancji promieniotwórczych do środowiska w związku z prowadzoną działalnością.

WAŻNE!
RTG pantomograficzne po wcześniejszym ustaleniu terminu przez telefon.

Cennik
Kliknij, aby zobaczyć cennik

RTG pantomograficzne zębów 90 zł
Dodatkowa kopia zdjęcia 10 zł

Cennik nie stanowi oferty handlowej wg art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego i jest publikowany tylko w celach informacyjnych. Podane ceny mogą ulec zmianie. Zastrzegamy sobie prawo do zmian. W celu uzyskania ostatecznej ceny za wybraną usługę prosimy o kontakt telefoniczny.

ikona słuchawki