USG jamy brzusznej - Centrum Medyczne Menu

USG jamy brzusznej

USG jamy brzusznej – jest podstawowym badaniem w przypadku dolegliwości ze strony jamy brzusznej. Pozwala na ocenę wielkości narządów, ich budowy, obecności złogów, guzów, stanów zapalnych oraz wad wrodzonych. Powinno być wykonane w każdym przypadku dolegliwości bólowych ze strony jamy brzusznej, powiększenia obwodu jamy brzusznej, urazów jamy brzusznej, żółtaczki, spadku wagi ciała i anemii, wymiotów, biegunek, podwyższonego OB, zaburzeń miesiączkowania, nadciśnienia.

usg-jamy-brzusznej

Przygotowanie do badania USG jamy brzusznej

Dzień przed badaniem należy spożywać lekkostrawne posiłki z wyłączeniem ciemnego pieczywa, owoców i świeżych warzyw, smażonych potraw oraz napoi gazowanych. W celu usunięcia powietrza z przewodu pokarmowego należy stosować leki przeciw wzdęciom. W dniu badania można zjeść lekkie śniadanie do godz. 8:00, a na 1-2 godziny przed badaniem wypić około 1 litra niegazowanego płynu i nie oddawać moczu tak aby pęcherz był wypełniony. Przed badaniem nie wolno palić papierosów, pić kawy oraz żuć gumy.

Działając zgodnie z wymaganiami określonymi w Art. 32c pkt. 2 Ustawy z dnia 29 listopada 2000 r. Prawo atomowe (tekst jednolity Dz.U. 2019, poz. 1792 oraz z 2020 r. poz. 284) informujemy, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie odnotowano wpływu prowadzonej działalności na zdrowie ludzi i na środowisko, oraz że nie wystąpiły uwolnienia substancji promieniotwórczych do środowiska w związku z prowadzoną działalnością.

WAŻNE!
USG jamy brzusznej po wcześniejszym ustaleniu terminu przez telefon.

Cennik
Kliknij, aby zobaczyć cennik

USG jamy brzusznej 100 zł
USG aorty i naczyń jamy brzusznej 140 zł

Cennik nie stanowi oferty handlowej wg art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego i jest publikowany tylko w celach informacyjnych. Podane ceny mogą ulec zmianie. Zastrzegamy sobie prawo do zmian. W celu uzyskania ostatecznej ceny za wybraną usługę prosimy o kontakt telefoniczny.

ikona słuchawki