USG jamy brzusznej - Centrum Medyczne Menu

USG jamy brzusznej

USG jamy brzusznej – jest podstawowym badaniem w przypadku dolegliwości ze strony jamy brzusznej. Pozwala na ocenę wielkości narządów, ich budowy, obecności złogów, guzów, stanów zapalnych oraz wad wrodzonych. Powinno być wykonane w każdym przypadku dolegliwości bólowych ze strony jamy brzusznej, powiększenia obwodu jamy brzusznej, urazów jamy brzusznej, żółtaczki, spadku wagi ciała i anemii, wymiotów, biegunek, podwyższonego OB, zaburzeń miesiączkowania, nadciśnienia.

usg-jamy-brzusznej

Przygotowanie do badania USG jamy brzusznej

Dzień przed badaniem należy spożywać lekkostrawne posiłki z wyłączeniem ciemnego pieczywa, owoców i świeżych warzyw, smażonych potraw oraz napoi gazowanych. W celu usunięcia powietrza z przewodu pokarmowego należy stosować leki przeciw wzdęciom. W dniu badania można zjeść lekkie śniadanie do godz. 8:00, a na 1-2 godziny przed badaniem wypić około 1 litra niegazowanego płynu i nie oddawać moczu tak aby pęcherz był wypełniony. Przed badaniem nie wolno palić papierosów, pić kawy oraz żuć gumy.

WAŻNE!
USG jamy brzusznej po wcześniejszym ustaleniu terminu przez telefon.

Cennik
Kliknij, aby zobaczyć cennik

USG jamy brzusznej 100 zł
USG aorty i naczyń jamy brzusznej 140 zł

Cennik nie stanowi oferty handlowej wg art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego i jest publikowany tylko w celach informacyjnych. Podane ceny mogą ulec zmianie. Zastrzegamy sobie prawo do zmian. W celu uzyskania ostatecznej ceny za wybraną usługę prosimy o kontakt telefoniczny.

ikona słuchawki