Chirurgia ogólna - Centrum Medyczne Menu

Chirurgia ogólna

Pomoc chirurgiczna i leczenie operacyjne

Opis specjalizacji

Chirurgia ogólna jest to dziedzina medycyny zajmująca się diagnostyką, przygotowaniem przedoperacyjnym, leczeniem operacyjnym oraz postępowaniem pooperacyjnym. Skoncentrowana jest głównie na chorobach układu pokarmowego.

chirurgia-ogolna
Chirurgia zajmuje się również leczeniem: ran, wycinaniem i diagnozowaniem zmian skórnych, kaszaków, tłuszczaków i innych tworów w obrębie powłok skórnych.

W ramach poradni chirurgii ogólnej wykonujemy ambulatoryjne zabiegi chirurgiczne w znieczuleniu miejscowym. Współpracujemy z wysokiej klasy laboratorium analitycznym posiadającym szeroki zakres badań.

Zakres realizowanych świadczeń

Diagnostyka i leczenie:

  • chirurgicznych schorzeń narządów brzucha
  • przepuklin
  • żylaków
  • ropnych schorzeń skóry
  • ran, owrzodzeń, oparzeń,
  • różnego rodzaju narośli i guzków

Ambulatoryjne zabiegi chirurgiczne w znieczuleniu miejscowym wraz z badaniem histopatologicznym:

Zabieg plastyczny wrastających paznokci polega na usunięciu od chorej strony nadmiaru płytki paznokcia wraz z macierzą, z której wyrasta paznokieć. Zabieg jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym.

Problem wrastających paznokci jest częstym zjawiskiem chorobowym. Spowodowany jest przez nieprawidłowe obcinanie paznokci (zbyt krótkie obcinanie lub na okrągło), sprzyjające warunki anatomiczne, a nawet noszenie obcisłego obuwia. Płytka paznokcia wrasta w brzeg opuszka palca powodując stan zapalny, dając dolegliwości bólowe.

Usuwanie zmian skórnych: brodawek, guzków, znamion, kaszaków, tłuszczaków, modzeli.

zmiany-skurne

W ciągu życia na skórze człowieka pojawiają się różne zmiany w postaci brodawek, guzków, tłuszczaków, włókniaków. Mogą występować zarówno od urodzenia jak i pojawiać się w trakcie całego życia.

Usuwanie zmian wykonuje się przede wszystkim ze wskazań profilaktycznych, estetycznych, lub ze względu na ich urażanie i drażnienie, nawracające infekcje, powiększające się torbiele czy tłuszczaki.

Zmiany skórne mogą prowadzić do nowotworów, dlatego nie powinno się ich bagatelizować.

Zabieg usuwania zmian skórnych przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym, który działa bardzo szybko. Skóra w miejscu zabiegu jest niewrażliwa na kłucie i cięcie, odczuwa się tylko dotyk i pociąganie, ale nie odczuwa się bólu. Po założeniu szwów i opatrunku można iść do domu, prowadzić samochód. Usunięte zmiany są poddawane badaniu histopatologicznemu.

Cennik
Kliknij, aby zobaczyć cennik

Konsultacja lekarska 120 zł
Czyszczenie rany 120 zł
Zabieg plastyczny wrastających paznokci 300 zł
Usuwanie zmiany skórnej w tym 1 badanie histopatologiczne (brodawek, guzków, znamion, kaszaków, tłuszczaków, modzeli) - cena uzależniona od ilości znamion 400 zł -600 zł
Kolejne badanie histopatologiczne 45 zł
Szczegółowy cennik badań laboratoryjnych dostępny w zakładce badania
Dodatkowa opłata za podwyższone koszty środków dezynfekcyjnych (tylko na czas trwania epidemii) 10 zł

Cennik nie stanowi oferty handlowej wg art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego i jest publikowany tylko w celach informacyjnych. Podane ceny mogą ulec zmianie. Zastrzegamy sobie prawo do zmian. W celu uzyskania ostatecznej ceny za wybraną usługę prosimy o kontakt telefoniczny.

Dyżury

Imię i nazwisko lekarza Przyjmuje w dni Godziny przyjęć
dr n. med. Jacek Kocot
  • Specjalista Chirurgii Ogólnej
  • Środa 15:30 - 17:00
  • 15:30 - 17:00
ikona słuchawki