Chirurgia ogólna - Centrum Medyczne Menu

Chirurgia ogólna

Pomoc chirurgiczna i leczenie operacyjne

Opis specjalizacji

Chirurgia ogólna jest to dziedzina medycyny zajmująca się diagnostyką, przygotowaniem przedoperacyjnym, leczeniem operacyjnym oraz postępowaniem pooperacyjnym. Skoncentrowana jest głównie na chorobach układu pokarmowego.

chirurgia-ogolna
Chirurgia zajmuje się również leczeniem: ran, wycinaniem i diagnozowaniem zmian skórnych, kaszaków, tłuszczaków i innych tworów w obrębie powłok skórnych.

W ramach poradni chirurgii ogólnej wykonujemy ambulatoryjne zabiegi chirurgiczne w znieczuleniu miejscowym. Współpracujemy z wysokiej klasy laboratorium analitycznym posiadającym szeroki zakres badań.

Zakres realizowanych świadczeń

Diagnostyka i leczenie:

 • chirurgicznych schorzeń narządów brzucha
 • przepuklin
 • żylaków
 • ropnych schorzeń skóry
 • ran, owrzodzeń, oparzeń,
 • różnego rodzaju narośli i guzków

Ambulatoryjne zabiegi chirurgiczne w znieczuleniu miejscowym wraz z badaniem histopatologicznym:

Zabieg plastyczny wrastających paznokci polega na usunięciu od chorej strony nadmiaru płytki paznokcia wraz z macierzą, z której wyrasta paznokieć. Zabieg jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym.

Problem wrastających paznokci jest częstym zjawiskiem chorobowym. Spowodowany jest przez nieprawidłowe obcinanie paznokci (zbyt krótkie obcinanie lub na okrągło), sprzyjające warunki anatomiczne, a nawet noszenie obcisłego obuwia. Płytka paznokcia wrasta w brzeg opuszka palca powodując stan zapalny, dając dolegliwości bólowe.

Usuwanie zmian skórnych: brodawek, guzków, znamion, kaszaków, tłuszczaków, modzeli.

zmiany-skurne

W ciągu życia na skórze człowieka pojawiają się różne zmiany w postaci brodawek, guzków, tłuszczaków, włókniaków. Mogą występować zarówno od urodzenia jak i pojawiać się w trakcie całego życia.

Usuwanie zmian wykonuje się przede wszystkim ze wskazań profilaktycznych, estetycznych, lub ze względu na ich urażanie i drażnienie, nawracające infekcje, powiększające się torbiele czy tłuszczaki.

Zmiany skórne mogą prowadzić do nowotworów, dlatego nie powinno się ich bagatelizować.

Zabieg usuwania zmian skórnych przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym, który działa bardzo szybko. Skóra w miejscu zabiegu jest niewrażliwa na kłucie i cięcie, odczuwa się tylko dotyk i pociąganie, ale nie odczuwa się bólu. Po założeniu szwów i opatrunku można iść do domu, prowadzić samochód. Usunięte zmiany są poddawane badaniu histopatologicznemu.

Cennik
Kliknij, aby zobaczyć cennik

Konsultacja lekarska 260 zł
Czyszczenie rany 260 zł
Usuwanie zmiany skórnej w tym 1 badanie histopatologiczne (brodawek, guzków, znamion, kaszaków, tłuszczaków, modzeli) - cena uzależniona od ilości znamion 650 zł
Badanie histopatologiczne 200 zł. zaliczka do rozliczenia, ewentualna dopłata po wycenie przez laboratorium
przy odbiorze wyników.
Szczegółowy cennik badań laboratoryjnych dostępny w zakładce badania
Dodatkowa opłata za podwyższone koszty środków dezynfekcyjnych (tylko na czas trwania epidemii)

Cennik nie stanowi oferty handlowej wg art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego i jest publikowany tylko w celach informacyjnych. Podane ceny mogą ulec zmianie. Zastrzegamy sobie prawo do zmian. W celu uzyskania ostatecznej ceny za wybraną usługę prosimy o kontakt telefoniczny.

Dyżury

Imię i nazwisko lekarza Przyjmuje w dni Godziny przyjęć
dr n. med. Bogusław Mąka
 • Specjalista Chirurgii Ogólnej
 • Wtorek 15:30 - 18:00
 • Czwartek 17:00 - 19:00
 • 15:30 - 18:00
 • 17:00 - 19:00
ikona słuchawki