Opis specjalizacji
Gastroenterologia to dziedzina medycyny zajmująca się schorzeniami układu pokarmowego tj. przełyku, żołądka, jelit, odbytu, gruczołów trawiennych – wątroby i trzustki oraz dróg żółciowych.
W ramach poradni gastroenterologicznej wykonujemy szeroki zakres badań, których wyniki pozwalają naszym lekarzom na precyzyjne diagnozowanie i różnicowanie chorób układu pokarmowego oraz na prowadzenie odpowiedniej terapii.
Zakres realizowanych świadczeń
Diagnostyka i leczenie:
- choroby refluksowej przełyku
- choroby wrzodowej
- zespołu złego wchłaniania, w tym celiakia
- zaburzeń czynnościowych przewodu pokarmowego (m.in. niestrawność czynnościowa, zespół jelita nadwrażliwego)
- nieswoistego zapalenia jelit (m.in. wrzodziejące zapalenie jelita grubego, choroba Leśniowskiego – Crohna)
- chorób jelita grubego (m.in. choroba uchyłkowa jelit)
- chorób trzustki (m.in. przewklekłe zapalenie trzustki)
- chorób genetycznie uwarunkowanych (m.in. hemochromatoza, choroba Wilsona)
Niepokojące objawy z którymi musimy się zgłosić do gastroenterologa to m. in. przewlekłe bóle brzucha, uporczywa zgaga, odbijanie, wzdęcia, zaparcia, biegunka, krew przy oddawaniu stolca, nagły spadek wagi, nieprzyjemny zapach z ust, trudności w połykaniu.
W przypadku dolegliwości ze strony układu pokarmowego nieinwazyjną metodą diagnostyczną jest badanie USG jamy brzusznej. Zapraszamy Państwa do naszej pracowni USG.
W dzisiejszych czasach często spotykamy się z problemami ze strony przewodu pokarmowego. Życie w stresie, ciągły pośpiech oraz złe nawyki żywieniowe negatywnie wpływają na nasz układ pokarmowy powodując nieprzyjemne dolegliwości.
Kiedy zauważymy u siebie niepokojące objawy warto udać się na konsultację do specjalisty, często bagatelizujemy problemy układu pokarmowego, myśląc że nie wskazują na stan chorobowy. Zatem nie warto czekać, aż problemy gastryczne staną się uciążliwe i będą wiązały się z przewlekłym bólem oraz długotrwałym leczeniem.
Choroba wrzodowa to obecność ubytków (wrzodów) w błonie śluzowej żołądka i dwunastnicy. Jest wynikiem zaburzenia pomiędzy czynnikami drażniącymi (kwas solny), a ochronnymi (prawidłowo ukrwiona pokryta śluzem błona śluzowa).
Główną przyczyną choroby wrzodowej jest zakażenie bakterią Helicobacter pylori, która osiedla się na stałe na błonie śluzowej żołądka i dwunastnicy. Bakteria wytwarza toksynę uszkadzającą błonę śluzową górnej części żołądka i opuszki dwunastnicy powodując ich przewlekły stan zapalny. Efektem mogą być owrzodzenia, nadżerki, zanik śluzówki.
Inna przyczyną choroby wrzodowej jest niepożądane działanie przyjmowania niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Oprócz wyżej wymienionych przyczyn, dużą rolę do powstawania choroby wrzodowej odgrywają również czynniki genetyczne, a także palenie papierosów, picie alkoholu, nieregularny tryb życia i stres.
W naszej placówce można wykonać nieinwazyjny test z krwi na obecność przeciwciał IgA, IgG oraz badanie kału w kierunku Helicobacter pylori.
Cennik
Kliknij, aby zobaczyć cennik
Konsultacja lekarska | 160 zł |
Cennik nie stanowi oferty handlowej wg art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego i jest publikowany tylko w celach informacyjnych. Podane ceny mogą ulec zmianie. Zastrzegamy sobie prawo do zmian. W celu uzyskania ostatecznej ceny za wybraną usługę prosimy o kontakt telefoniczny.
Dyżury
Imię i nazwisko lekarza | Przyjmuje w dni | Godziny przyjęć |
---|---|---|
lek. med.
Józef Kisiel
|
|
|