Ginekologia i położnictwo - Centrum Medyczne Menu

Ginekologia i położnictwo

Badania ginekologiczne, prowadzenie ciąży

Opis specjalizacji

W ramach poradni ginekologicznej wykonujemy szeroki zakres badań i testów, których wyniki pozwalają naszym lekarzom na precyzyjne diagnozowanie i różnicowanie schorzeń ginekologicznych oraz na prowadzenie odpowiedniej terapii.

ginekologia
Ginekologia to dział medycyny zajmujący się profilaktyką i leczeniem chorób układu płciowego kobiety we wszystkich okresach jej życia oraz niektórych stanach patologicznych związanych z rozrodem.

Położnictwo to dział medycyny zajmujący się fizjologią i patologią ciąży oraz porodu i połogu.

Ginekologia estetyczna zajmuje się mało inwazyjnymi zabiegami wpływającymi na funkcjonalność narządu rodnego, jego estetykę oraz wzrost satysfakcji z życia intymnego.

Zakres realizowanych świadczeń

Diagnostyka i leczenie:

  • nadżerek
  • zaburzeń miesiączkowania
  • nieprawidłowych krwawień
  • zatrzymania miesiączki
  • stanów zapalnych narządu rodnego
  • mięśniaków, torbieli, polipów, guzów
  • przerostów błony śluzowej jamy macicy (endometrium)

Badanie cytologiczne

Cytologia jednowarstwowa jest to badanie cytologiczne nowej generacji, która w porównaniu z konwencjonalną cytologią zapewnia zdecydowanie lepszą jakość uzyskanego preparatu. Ilość komórek przy cytologii jednowarstwowej jest znacznie większa, nie ma również efektu nakładania się, co wpływa na dokładność oceny rozmazu cytologicznego i pozwala na osiągnięcie wyższego poziomu pewności w wiarygodności wyniku.

Test HPV

HPV (wirus brodawczaka ludzkiego) – jest to powszechnie występujący wirus infekujący narządy moczowo-płciowe kobiet i mężczyzn. Większość infekcji nie ma żadnego znaczenia klinicznego, nie powoduje objawów i samoistnie przemija. Natomiast niektóre z typów HPV wywołują łagodne zmiany skóry i błon śluzowych narządów rozrodczych określane jako brodawki płciowe lub kłykciny kończyste. Inne typy wirusa HPV przy długo utrzymującym się zakażeniu sprzyja rozwojowi raka głównie szyjki macicy a nawet sromu i pochwy.

Dzięki metodzie PCR możliwe jest wykrywanie obecności DNA wirusa HPV oraz ocena jego onkogenności. Testy oparte na tej metodzie są bardzo czułe i wiarygodne. Wykonanie testu HPV obejmuje badanie próbki na obecności DNA wirusa HPV należącego do grupy wirusów wysokoonkogennych. Badanie przeprowadzone jest metodą Real-Time PCR. Wynik badania informuje o obecności DNA wirusa HPV wysokiego ryzyka (wykryto / nie wykryto).

Antykoncepcja

Środki antykoncepcyjne to obszerna grupa, którą możemy podzielić na środki antykoncepcyjne mechaniczne, chemiczne oraz hormonalne.

Antykoncepcja mechaniczna polega na stosowaniu mechanicznych barier, które utrudniają dotarcie plemników do macicy i  jajowodów. Należą do nich: prezerwatywy, spirale wewnątrzmaciczne, kapturki i gąbki dopochwowe
Antykoncepcja chemiczna polega na stosowaniu środków plemnikobójczych lub pozbawiających plemniki zdolności ruchu. Dostępne są w postaci kremów, pianek, globulek, żelów, maści.

Antykoncepcja hormonalna:

Tabletki antykoncepcyjne to doustny środek antykoncepcyjny zawierający syntetyczne odpowiedniki hormonów. Działanie polega na hamowaniu owulacji i zmianie konsystencji śluzu szyjki macicy.
tabletki-antykoncepcyjne
Plastry antykoncepcyjne przylepione na gołą skórę uwalniają hormony do organizmu kobiety. Me­cha­nizm dzia­ła­nia pla­strów an­ty­kon­cep­cyj­nych jest ta­ki sam jak przy sto­so­wa­niu tabletek antykoncepcyjnych jednak nie wymagają takiej dyscypliny (codzienne zażywanie o takiej samej porze). Plaster nakleja się raz w tygodniu na brzuch, ramie lub bark.
plastry-antykoncepcyjne
Krążek antykoncepcyjny jest to elastyczny, bezbarwny odporny na uszkodzenia mechaniczne pierścień, który aplikowany jest do pochwy na 3 tygodnie. Krążek dopasowuje się do jej ścian i pod wpływem ciepła przez cały czas uwalnia hormony, które poprzez śluzówkę dostają się do krwi.
navaring
Implant antykoncepcyjny to niewielki, bardzo cienki, giętki implant o długości 4 cm i średnicy 2mm, który zapewnia ochronę antykoncepcyjną przez 3 lata. Zawiera wyłącznie progestagen i jest umieszczany przez lekarza pod skórą, w dyskretnym miejscu, po wewnętrznej stronie ramienia. Dzięki tej metodzie pacjentka nie musi pamiętać o stosowaniu antykoncepcji codziennie, co miesiąc, ani nawet co roku. Efekt antykoncepcyjny występuje już po 8 godzinach od wprowadzenia implantu. Metoda ta umożliwia szybki powrót funkcji rozrodczych po usunięciu implantu.

plastry antykoncepcyjne

Hormonalne wkładki wewnątrzmaciczne:

Jaydess to wewnątrzmaciczny system hormonalny w postaci niewielskiej wkładki w kształcie litery T z elastycznego plastiku, która zapobiega ciąży przez okres 3 lat. Jest to najmniejszy z dostępnych wewnątrzmacicznych systemów hormonalnych, który uwalnia jeden rodzaj hormonu. Lekarz wprowadza system do macicy, gdzie zapobiega on ciąży, uwalniając malejącą dawkę lewonorgestrelu. System Jaydess można usunąć w dowolnym momencie. Starania o dziecko można rozpocząć zaraz po usunięciu wkładki.
jaydess
Domaciczny system hormonalny w kształcie litery T –  stosowany w celu zapobiegania ciąży oraz leczeniu nadmiernych krwawień miesiączkowych niewiadomego pochodzenia. Kształt litery T zapewnia dopasowanie wkładki do jamy macicy, która po założeniu uwalnia hormon lewonorgestrol. Wykazuje działanie antykoncepcyjne przez okres 5 lat od założenia. System można usunąć w dowolnym czasie, a powrót płodności następuje zaraz po usunięciu wkładki.
mirena

Rewitalizacjia okolic intymnych

Desirial Plus to nowoczesne preparaty na bazie kwasu hialuronowego, przeznaczone do przywracania prawidłowego napięcia i nawilżenia skóry oraz zatrzymywania objawów starzenia się okolic intymnych. Przeznaczony jest dla kobiet w wieku okołomenopauzalnym, w okresie menopauzy lub w wieku rozrodczym.
desirial-plus

Lifting krocza

Spora ilość kobiet odczuwa dyskomfort fizyczny lub estetyczny spowodowany zmianami krocza i sromu. Powstają najczęściej na skutek starzenia się organizmu i zachodzących w nim zmian hormonalnych jak i również przebytych porodów. Nici Vaginal Narrower to idealne rozwiązanie bez konieczności inwazyjnego zabiegu chirurgicznego, poprawiające wygląd i kondycję okolic intymnych. Zabieg polega na zastosowaniu wchłanialnych nici z haczykami ułożonymi w dwóch kierunkach. Nici te powodują reakcje zwłóknienia, dzięki czemu efekt zabiegu utrzymuje się nawet po wchłonięciu nici. Zabieg jest przeprowadzany w ramach chirurgii jednego dnia w znieczuleniu miejscowym.
nici-vaginal

Cennik
Kliknij, aby zobaczyć cennik

Konsultacja lekarska 170 zł
Konsultacja lekarska + USG 250 zł
Cytologia klasyczna 60 zł
Badanie histopatologiczne 60 zł
Wymaz z pochwy Zaliczka do rozliczenia 200 zł.
Wymaz w kierunku GBS 60 zł.
Biocenoza pochwy 60 zł.
Badanie mykologiczne 60 zł.
Założenie hormonalnej wkładki MIRENA 1200 zł.
Usunięcie wkładki wewnątrzmacicznej 300 zł.
USG Sutka 50 zł.
Recepta 30 zł.
Antybiogram 45 zł.

Cennik nie stanowi oferty handlowej wg art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego i jest publikowany tylko w celach informacyjnych. Podane ceny mogą ulec zmianie. Zastrzegamy sobie prawo do zmian. W celu uzyskania ostatecznej ceny za wybraną usługę prosimy o kontakt telefoniczny.

ikona słuchawki