Kardiologia - Centrum Medyczne Menu

Kardiologia

Leczenie schorzeń układu sercowo-naczyniowego

Opis specjalizacji

Kardiologia to dziedzina medycyny zajmująca się diagnostyką i leczeniem chorób układu sercowo-naczyniowego tj. serca, aorty oraz mniejszych naczyń krwionośnych.

kardiologia
W ramach poradni kardiologicznej wykonujemy szeroki zakres badań, których wyniki pozwalają naszym lekarzom na precyzyjne diagnozowanie i różnicowanie chorób kardiologicznych oraz na prowadzenie odpowiedniej terapii. Wykonujemy badania; EKG, badanie echokardiograficzne serca (UKG) oraz HOLTER EKG.

Zakres realizowanych świadczeń

Diagnostyka i leczenie:

  • nadciśnienia tętniczego
  • zaburzeń rytmu serca
  • chorób niedokrwiennych serca (choroba wieńcowa, dławica piersiowa, dusznica bolesna, zawał serca, stan po zawale serca)
  • niewydolności krążenia
  • wad wrodzonych serca
  • zaburzeń funkcji i czynności zastawek

EKG (elektrokardiografia) jest to badanie polegające na ocenie czynności bioelektrycznej serca pozwalające ocenić rytm, częstość pracy oraz nieprawidłowości w ukrwieniu mięśnia sercowego. Jest badaniem bezpiecznym nieinwazyjnym i nie wymagającym specjalnego przygotowania. Wykonywane jest u pacjentów w każdym wieku, a także u kobiet ciężarnych. Polega na umieszczeniu 12 elektrod na skórze kończyn i klatki piersiowej. Całe badanie trwa kilka minut i może być wielokrotnie powtarzane.
ekg
UKG (echo serca) jest to badanie ultrasonograficzne, które pozwala ocenić budowę i pracę mięśnia sercowego. Dzięki echokardiografii można obejrzeć struktury serca, jego ruch, przepływ krwi w przedsionkach i komorach oraz naczyniach krwionośnych. Badanie nie wiąże się z żadnym ryzykiem dla pacjenta, jest całkowicie bezbolesne i nieinwazyjne. Nie wymaga przygotowań w szczególny sposób.
ukg
Holter EKG jest to badanie oceniające aktywność elektryczną serca w ciągu doby. Umożliwia rejestrację zaburzeń rytmu i przewodnictwa, ocenę pracy rozrusznika serca oraz nieprawidłowości w ukrwieniu mięśnia sercowego. Polega na umocowaniu do klatki piersiowej po wcześniejszym przygotowaniu skóry (wygoleniu włosów i odtłuszczeniu alkoholem) 7 elektrod podłączonych do niewielkiego urządzenia rejestrującego zapis EKG. Rejestrator jest przymocowane do paska, co umożliwia swobodny ruch badanego. Pacjent podczas badanie powinien zachować codzienna aktywność fizyczną, tak aby każde nieprawidłowości związane z aktywnością fizyczną były rejestrowane. Holter posiada tzw. przycisk zdarzeń pacjenta służący do sygnalizowania przez badanego odczuwanych dolegliwości. W czasie badania obowiązuje zakaz kąpieli i pryszniców, nie wolno również używać poduszek i koców elektrycznych.
holter

Cennik
Kliknij, aby zobaczyć cennik

Konsultacja lekarska 180 zł
Konsultacja lekarska + EKG 210 zł
Konsultacja lekarska + UKG 250 zł
Konsultacja lekarska + EKG + UKG 280 zł
EKG (bez opisu) 40 zł
Holter EKG (zapis 24h) 200 zł

Cennik nie stanowi oferty handlowej wg art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego i jest publikowany tylko w celach informacyjnych. Podane ceny mogą ulec zmianie. Zastrzegamy sobie prawo do zmian. W celu uzyskania ostatecznej ceny za wybraną usługę prosimy o kontakt telefoniczny.

Dyżury

Imię i nazwisko lekarza Przyjmuje w dni Godziny przyjęć
dr n. med. Jarosław Pędras
  • Specjalista Chorób Wewnętrznych
  • Specjalista Kardiolog
  • Poniedziałek 18:00 - 19:00
  • 18:00 - 19:00
ikona słuchawki