Laryngologia - Centrum Medyczne Menu

Laryngologia

Leczenie urazów narządów głowy i szyi

Opis specjalizacji

Laryngologia to dziedzina medycyny zajmująca się diagnostyką i leczeniem chorób gardła, krtani, nosa i uszu oraz innych narządów głowy i szyi

laryngologia
W ramach poradni laryngologicznej wykonujemy badania wideo, badania endoskopowe, badania laboratoryjne oraz tomografię komputerową, których wyniki pozwalają naszym lekarzom na precyzyjne diagnozowanie i różnicowanie chorób laryngologicznych oraz na prowadzenie odpowiedniej terapii, udzielając porad zarówno dzieciom jak i dorosłym pacjentom.

Zakres realizowanych świadczeń

Diagnostyka i leczenie

 • zapalenia ucha zewnętrznego, zapalenia ucha środkowego (ostre i przewlekłe)
 • niedosłuchu, szumów usznych
 • głuchoty – starczej, nagłej
 • zapalenia zatok, gardła krtani, języka oraz ślinianek
 • zapalenia i przerostu migdałków podniebiennych i migdałka gardłowego
 • zaburzeń snu – chrapanie, bezdech senny
 • polipów nosa
 • zaburzeń równowagi i zawrotów głowy pochodzenia błędnikowego

Badanie trzeciego migdałka dzięki urządzeniu nowej generacji, które wyglądem przypomina tradycyjną szpatułkę przebiega szybko, komfortowo i bez stresu dla dziecka w przeciwieństwie do alternatywnych metod. Nasza placówka wykorzystuje innowacyjną metodę elektronicznej szpatułki przez co badanie odbywa się błyskawicznie, a pacjent od razu poznaje wyniki badania. Urządzenie wykorzystywane jest również do badania nosogardła, krtani, fałdów głosowych, gardła środkowego.

sinutrionic

Płukanie ucha polega na wprowadzeniu przy użyciu strzykawki strumienia wody w temperaturze pokojowej pod ciśnieniem do przewodu słuchowego zewnętrznego. Jest to bezpieczny sposób na usunięcie gromadzącej się woskowiny.

Płukanie zatok polega na podaniu do przewodu nosowego roztworu soli fizjologicznej z jednoczesnym odsysaniem płynu za pomocą ssaka. Pacjent kładzie się na plecach z lekko odchyloną głową do tyłu. Lekarz przez jedną dziurkę nosa wlewa powoli roztwór soli fizjologicznej, który następnie jest odsysany przez drugą dziurkę. Podczas czynności wykonywanych przez lekarza, pacjent nieustannie wymawia słowa powodujące napięcie podniebienia miękkiego np. „ki ki ki ki…” aby zapobiec połykania płynu. Przepływający przez całą jamę nosa płyn ułatwia usuwanie zalegającej wydzieliny. Płukanie zatok metoda Proetza jest nieinwazyjnym zabiegiem, który nie wymaga znieczulenia.

Punkcja zatok polega na wprowadzeniu igły punkcyjnej przez przewód nosowy do zatoki szczękowej. Następnie za pomocą strzykawki wykonuję się płukanie. Po odessaniu zalegającej treści można podać leki bezpośrednio do zatoki. Zabieg punkcji wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym.

Inhalacja aparatem AMSA polega na wtłaczaniu pod ciśnieniem wibroaerozolu do trąbki słuchowej i ucha środkowego. Wykonywana za pomocą unikalnego inhalatora laryngologicznego przeznaczonego do leczenia ostrego i przewlekłego zapalenia zatok, patologii trąbek słuchowych (Eustachiusza) oraz zapalenia ucha środkowego, w szczególności u dzieci kiedy w uchu gromadzi się płyn, a dziecko zaczyna gorzej słyszeć. Wytwarzany w inhalatorze aerozol jest wprawiany w wibracje i podawany przez umieszczone w otworach nosowych szczelnie dopasowane końcówki. Cząsteczki wibroaerozolu dzięki zwiększonej zdolności penetracji docierają do trudno dostępnych miejsc. Aparat cyklicznie generuje nadciśnienie sygnalizując pacjenta o konieczności przełknięcia śliny, powodując otwarcie trąbek słuchowych i penetrację leku do ucha środkowego oraz zatok.
aparat-amsa
Inhalacje aparatem AMSA są nieinwazyjne i bezbolesne, mogą być wykonywane u dzieci i dorosłych. Często są alternatywą dla zabiegów operacyjnych, a wyniki leczenia w wysiękowym zapaleniu ucha są bardzo dobre.

Badanie endoskopowe nosa i zatok przynosowych polega na wprowadzeniu do jam nosa i zatok wąskiego wziernika i ocenie wzrokowej przegrody nosa, struktur bocznej ściany jamy nosa, wielkości małżowin nosowych oraz drożności ujścia zatok tzw. kompleksów ujściowo- przewodowych. Wskazaniami do badania są wątpliwości diagnostyczne w przypadku chorób nosa i zatok przynosowych, ocena miejsca krewienia z nosa, badanie wstępne przed operacjami zatok oraz ocena postępów po leczeniu operacyjnym.
endoskopia-zatok
W naszej placówce przeprowadzane są kwalifikacje do leczenia operacyjnego metodą FESS, polegające na badaniu endoskopowym wraz z wnikliwym badaniem laryngologicznym obejmującym dokładny wywiad z pacjentem.

FESS – Funkcjonalna endoskopowa operacja zatok wykonywana w znieczuleniu ogólnym z dostępem przez otwory nosowe, bez nacinania powłok skórnych twarzy lub śluzówki jamy ustnej. Metoda ta przywraca prawidłową wentylację i drenaż zatok oraz zapewnia sprawny mechanizm oczyszczania jam zatok.

Cennik
Kliknij, aby zobaczyć cennik

Konsultacja dr n. med. J.Czarski 180 zł
Konsultacja + badanie WIDEO 210 zł
Konsultacja + przedmuchiwanie trąbek słuchowych 180 zł
Konsultacja + płukanie ucha 180 zł
Płukanie zatok (+ cena wizyty) 220 zł/ 2 zatoki
Punkcja zatok (+ cena wizyty) 220 zł / 2 zatoka
Nacięcie przewodu wyprowadzającego ślinianki 300 zł
Wymaz z gardła 25 zł
Wymaz z nosa 25 zł
Wymaz z ucha 35 zł
Terapia 5 inhalacji 200 zł
Terapia 10 inhalacji 350 zł
Tomografia komputerowa (CBCT) zatok - wykonywane tylko na potrzeby lekarzy przychodni Profmedical 310 zł
Inhalacje aparatem AMSA (ucho środkowe, trąbka słuchowa) 50 zł

Cennik nie stanowi oferty handlowej wg art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego i jest publikowany tylko w celach informacyjnych. Podane ceny mogą ulec zmianie. Zastrzegamy sobie prawo do zmian. W celu uzyskania ostatecznej ceny za wybraną usługę prosimy o kontakt telefoniczny.

Dyżury

Imię i nazwisko lekarza Przyjmuje w dni Godziny przyjęć
dr n. med. Janusz Czarski
 • Specjalista Alergolog
 • Specjalista Otolaryngolog
 • Wtorek 16:00-17:00
 • Czwartek 9:00-10:00
 • 16:00-17:00
 • 9:00-10:00
ikona słuchawki