Stomatologia - Centrum Medyczne Menu

Stomatologia

Kompleksowe leczenie i profilaktyka dla dzieci i dorosłych

Kompleksowa opieka stomatologiczna

Stomatologia ogólna zajmuje się zapobieganiem oraz leczeniem próchnicy.

stomatolog katowice
Profilaktyka stomatologiczna polega na przeciwdziałaniu występowania próchnicy i chorób przyzębia. W tym celu wykonujemy zabiegi takie jak piaskowanie zębów, skaling (ultradźwiękowe usuwanie kamienia), czy fluoryzacja.

W ramach działań profilaktycznych (zapobiegawczych) niezwykle ważna jest także edukacja, szczególnie wśród dzieci i młodzieży, w zakresie dbania o higienę jamy ustnej. Każdorazowo po wykonaniu zabiegów profilaktycznych Pacjent zostanie poinstruowany w zakresie właściwych dla Niego metod higienizacji z indywidualnym doborem przyrządów i środków do zachowania zdrowia.

Przy leczeniu zachowawczym stosujemy nowoczesne i mało inwazyjne metody. Dysponujemy bezbolesnym znieczuleniem komputerowym THE WAND. Gabinet wyposażony jest również w aparat RTG co pozwala na dokładna diagnostykę. Do wypełnień ubytków w zębach stosujemy materiały wysokiej jakości z dostępną szeroką paletą kolorów, która pozwala idealnie dobrać odcień tak, aby wypełnienie nie odróżniało się od naturalnej części zęba. Dzięki dużym zdolnościom manualnym naszych lekarzy udaje się odbudować ząb w sposób idealny, osiągając wysoki poziom estetyki i zachowując przy tym funkcjonalność zęba. Połączenie gruntownej diagnostyki, dokładne usunięcie próchnicy, prawidłowy dobór koloru z anatomicznym modelowaniem wypełnienia gwarantuje zadowolenie z wykonanego zabiegu.

znieczulenie_komputerowe_the_wand

 

Zakres realizowanych świadczeń

  • bezpłatny przegląd uzębienia, instruktaż higieny jamy ustnej
  • fluoryzacja dzieci i dorosłych
  • skaling, piaskowanie
  • wybielanie zębów
  • rekonstrukcja zęba na włóknie szklanym, odbudowa zęba na wkładzie koronowo – korzeniowym
  • leczenie nadwrażliwości zębów
  • leczenie kieszeni dziąsłowych
  • endodoncja – leczenie kanałowe pod kontrolą endometru
  • ekstrakcje zębów, korzeni w znieczuleniu miejscowym

Piaskowanie – polega na usuwaniu powierzchniowych przebarwień i osadów nazębnych powstałych na skutek osadzania się barwników z palenia tytoniu spożywania kawy, herbaty, wina i innych produktów spożywczych, za pomocą strumienia wody pod ciśnieniem z dodatkiem piasku dentystycznego.

piaskowanie

Skaling – polega na usuwaniu kamienia nazębnego przy pomocy ultradźwięków. Kamień nazębny jest to zwapniała płytka nazębna na której zbierają się bakterie, które mogą stać się przyczyną chorób dziąseł i zębów.

skaling

Fluoryzacja – polegający na bezpośrednim pokryciu zębów preparatem zawierającym fluor, który ma na celu wzmocnienie szkliwa, zniesienie nadwrażliwości zębów, a tym samym zwiększenie odporności zębów na próchnicę.

fluoryzacja

Wybielanie zębów systemem Philips Zoom – polega na rozjaśnieniu przebarwień szkliwa i zębiny za pomocą 6% żelu wybielającego aktywowanego światłem. Jest to proces szybki, skuteczny oraz bezpieczny. Wybielanie odbywa się podczas jednej wizyty, na której wykonuje się 4 sesje wybielania po 15 minut. W celu utrzymania rezultatów wybielania, pacjent dostaje do domu zestaw składający się z indywidualnych szyn oraz żelu przeznaczonego do stosowania po zabiegu.

zoom_wybielanie_zebow

Komputerowe znieczulenie metodą The Wand jest to sterowany komputerowo, system do bezbolesnego podawania znieczulenia. Skuteczna, precyzyjna oraz bezpieczna technologia pozwala zwiększyć komfort psychiczny pacjenta podczas znieczulenia jak i po jego zakończeniu.

aparat-do-znieczulenia

The Wand składa się z małego komputera oraz z końcówki przypominającej cienki długopis, w której ukryta jest niewielka igła. Stomatolog delikatnie przykłada końcówkę do dziąsła, bez żadnego wkłuwania i bezboleśnie zaczyna podawać znieczulenie. Następnie, powoli wprowadza igłę przez którą podawany jest płyn znieczulający. Tempo dozowania znieczulenia kontroluje komputer, dzięki czemu pacjent nie odczuwa bólu oraz uczucia rozpierania jak to ma miejsce przy tradycyjnym znieczuleniu strzykawką.Zaletą takiego znieczulenia jest również brak uczucia odrętwienia twarzy, dlatego pacjent po wizycie może bez problemu wrócić do swoich codziennych zajęć, nie martwiąc się o skutki uboczne.

igla-znieczulajaca

kanalowe-2Leczenie endodontyczne (kanałowe) polega na usunięciu chorej miazgi z kanałów korzeni zębowych i komory zęba oraz na dokładnym ich opracowaniu i dezynfekcji. Następnie oczyszczone kanały wypełnia się gutaperką. W naszym gabinecie do precyzyjnego pomiaru długości kanałów i ich dokładnego wypełnienia stosujemy specjalistyczne urządzenie: endopilot. Każde leczenie endodontyczne odbywa się pod kontrolą radiowizjografii, czyli cyfrowego obrazu zęba. Zdjęcia wykonywane są bezpośrednio w gabinecie stomatologicznym, podczas leczenia, co zdecydowanie skraca czas wizyty. W naszym Centrum Medycznym leczeniem kanałowym zajmuję się specjalista endodoncji lek.dent.Dagmara Trocha-Pączkowska, która dzięki swojemu doświadczeniu oraz zastosowaniu specjalistycznych urządzeń może uratować wiele z tych zębów, które kiedyś musiałyby zostać usunięte.

Ekstrakcja (usuwanie) zębów stałych, zębów mlecznych oraz korzeni jest przeprowadzane w bezbolesnym znieczuleniu miejscowym metodą The Wand. Wskazaniem do ekstrakcji są wszystkie stany chorobowe, których leczenie zachowawcze nie jest wystarczające np.: złamania zębów, przewlekłe stany zapalne tkanek okołowierzchołkowych.

ekstrakcja

Cennik
Kliknij, aby zobaczyć cennik

Przegląd, konsultacja, plan leczenia 0 - 100 zł
Recepta 30 zł
Lakowanie 60 zł/ ząb
Lakierowanie 20 zł / ząb
Lakierowanie 60 zł / łuk
Fluoryzacja na łyżce 60 zł / łuk
Piaskowanie 120 - 150 zł
Skaling (zdjęcie kamienia) 120 - 150 zł
Skaling + piaskowanie 200 - 250 zł
Skaling + fluoryzacja na łyżce 200 - 250 zł
Piaskowanie + fluoryzacja na łyżce 200 - 250 zł
Skaling + piaskowanie + fluoryzacja na łyżce 300 - 400 zł
Wybielanie zębów metodą nakładkową – nocne 850 zł
Wybielanie zębów w gabinecie lampą ZOOM 1200 zł
Znieczulenie zęba 40 zł
Komputerowe znieczulenie zęba THE WAND/+ kolejna dawka 60 zł/+5 zł
Wypełnienie światłoutwardzalne zęba 150 zł – 250 zl
Wypełnienie chemoutwardzalne zęba 100 zł – 120 zł
Wypełnienie światłoutwardzalne zęba mlecznego 100 zł – 120 zł
Założenie włókna szklanego 150 zł
Odbudowa znacznie zniszczonego zęba 220-300 zł
Opatrunek leczniczy 80 zł
Wypełnienie tymczasowe 50 zł
Dewitalizacja miazgi + wypełnienie tymczasowe 80 zł
PRZY LECZENIU KANAŁOWYM O CENIE KAŻDORAZOWO DECYDUJE LEKARZ PO WSTĘPNEJ DIAGNOSTYCE
Opracowanie kanału 100 zł
Wypełnienie 1 kanału w jednym zębie 150 zł – 250 zł
Wypełnienie 2 kanałów w jednym zębie 200 zł – 300 zł
Wypełnienie 3-4 kanałów w jednym zębie 300 zł – 400 zł
Usunięcie wypełnienia z kanału 100 zł / kanał
Usunięcie wkładu z kanału 200 zł – 300 zł
Zdjęcie korony protetycznej 100 zł
Prosta ekstrakcja zęba 160 zł
Ekstrakcja zęba przez separację korzeni 200 zł
Usunięcie korzenia zęba 220 zł
Ekstrakcja zęba mlecznego 120 zł
Prosta ekstrakcja ósemki 250 zł
Założenie szwów 60 zł
Zdjęcie szwów 30 zł
Opatrunek chirurgiczny (spongostan) 50 zł
Nacięcie ropnia + drenaż 100 zł
Dodatkowa opłata za podwyższone koszty środków dezynfekcyjnych (tylko na czas trwania epidemii) 10 zł

Cennik nie stanowi oferty handlowej wg art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego i jest publikowany tylko w celach informacyjnych. Podane ceny mogą ulec zmianie. Zastrzegamy sobie prawo do zmian. W celu uzyskania ostatecznej ceny za wybraną usługę prosimy o kontakt telefoniczny.

ikona słuchawki