Implantologia - Centrum Medyczne Menu

Implantologia

Odbudowa uzębienia za pomocą implantów

Opis specjalizacji

Implantologia – jest to dział stomatologii zajmujący się odbudową uzębienia za pomocą implantów, które pozwalają na osiągnięcie trwałego efektu estetycznego

odbudowa_protetyczna2

Zakres realizowanych świadczeń

  • konsultacja implantologiczna, ustalenie planu leczenia
  • kompleksowa diagnostyka radiologiczna (RTG, TK)
  • zabiegi przedimplementacyjne takie jak: podniesienie dna zatoki szczękowej, zwiększenie objętości wyrostka zebodołowego
  • wprowadzenie implantu (OSTEOPLANT, ALPHA BIO)
  • pełna oferta uzupełnień protetycznych na implantach: odbudowa pojedynczej korony, odbudowa kilku koron,  wykonanie protezy mocowanej na implantach (w przypadku bezzębia częściowego lub całkowitego)

Implant – jest to sztuczny korzeń w postaci tytanowego wkrętu umieszczany na stałe w kości szczęki lub żuchwy,  na którym wykonuję się odbudowę protetyczną w postaci koron, mostów lub protez.

implant

Zakładanie implantu

Etap I

Konsultacja implantologiczna z wykonaniem RTG pantomograficznego na podstawie, którego lekarz określa warunki do implantacji i ustala plan leczenia.

Etap II

Zabieg wszczepienia implantów – polega na wywierceniu w kości niewielkich otworów w celu umieszczenia  implantów . Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i jest całkowicie bezbolesny. Może trwać od 30 min do 2 godz. Po zakończeniu zabiegu rana jest zszyta, a implant jest całkowicie niewidoczny w jamie ustnej.

Etap III

Okres gojenia –  trwa od 3 do 6 miesięcy i polega na zrośnięciu żywej tkanki kostnej z tytanowym wkrętem, który stabilizuje implant w kości szczęki. Po tym okresie lekarz odsłania implant poprzez nacięcie błony śluzowej w celu założenia śruby formującej, która modeluje kształt dziąsła pod  koronę protetyczną. Okres kształtowania dziąsła trwa około 14 dni.

Etap IV

Odbudowa protetyczna – polega na pobraniu wycisków, które są wysyłane do laboratorium protetycznego, w celu wykonania pracy protetycznej. Następnie lekarz przytwierdza porcelanową koronę do implantu, a odbudowany ząb wygląda i funkcjonuje jak naturalny.

implantologia

 

Podniesienie dna zatoki szczękowej – polega na operacyjnym wejściu do zatoki szczękowej i umieszczeniu na dnie materiału kościozastępczego. Zabieg przeprowadzany jest w celu podniesienia zbyt nisko położonego dna zatoki szczękowej, aby stworzyć odpowiednie warunki do implantacji.podniesienie-dna-zatoki-szczekowej

Zwiększenie objętości wyrostka zębodołowego jest to zabieg przygotowawczy do implantacji, stosowany w przypadku dużego deficytu kości, polegający na zwiększeniu wymiarów wyrostka przy użyciu biomateriałów i membran.

Cennik
Kliknij, aby zobaczyć cennik

Przegląd, konsultacja, plan leczenia (cena odliczana od kwoty końcowej) 200 zł
Wprowadzenie implantu "ANKYLOS" 3000 zł
Natychmiastowa odbudowa 150 zł
Most adhezyjny 300 zł
Koronka standard ,,ATLANTIS"" 3000 zł
Koronka indywidualna ,,ATLANTIS" 3500 zł
Dodatkowa opłata za podwyższone koszty środków dezynfekcyjnych (tylko na czas trwania epidemii) 10 zł

Cennik nie stanowi oferty handlowej wg art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego i jest publikowany tylko w celach informacyjnych. Podane ceny mogą ulec zmianie. Zastrzegamy sobie prawo do zmian. W celu uzyskania ostatecznej ceny za wybraną usługę prosimy o kontakt telefoniczny.

Dyżury

Imię i nazwisko lekarza Przyjmuje w dni Godziny przyjęć
dr n. med. Maciej Studziński
  • Chirurg Stomatolog
  • Termin wizyty ustalany indywidualnie
ikona słuchawki