Urologia - Centrum Medyczne Menu

Urologia

Leczenie schorzeń układu moczowo-płciowego

Opis specjalizacji

Urologia to dziedzina medycyny zajmująca się diagnostyką i leczeniem chorób układu moczowo-płciowego m.in. leczeniem chorób nerek, moczowodów, nadnerczy, pęcherza oraz męskich narządów płciowych.

urologia

W ramach poradni urologicznej wykonujemy szeroki zakres badań. Wyniki te pozwalają naszym lekarzom na precyzyjne diagnozowanie i różnicowanie chorób urologicznych oraz na prowadzenie odpowiedniej terapii. W naszej placówce wykonywane jest badanie uroflowmetryczne oraz cystoskopia diagnostyczna.

Zakres realizowanych świadczeń

Diagnostyka i leczenie:

  • chorób prostaty
  • nietrzymania moczu
  • zaburzeń oddawania moczu
  • ostrych i przewlekłych infekcji dróg moczowych
  • kamicy dróg moczowych
  • nowotworów: nerek, pęcherza moczowego, prostaty, jąder, prącia
  • zaburzeń erekcji
  • niepłodności u mężczyzn – żylaki powrózka nasiennego

Cewnikowanie pęcherza moczowego polega na założeniu cewnika do pęcherza moczowego w celu odprowadzenia moczu. Wskazania do cewnikowania to: ostre zatrzymanie moczu, krwiomocz, konieczność monitorowania ilości wydzielanego moczu, u pacjentów z wodonerczem w przebiegu częściowego zatrzymania moczu.

Cystoskopia jest to badanie diagnostyczne polegające na wzrokowej ocenie pęcherza moczowego za pomocą wziernika zwanego cystoskopem, wprowadzonego przez cewkę moczową. Wziernikowanie pęcherza umożliwia uwidocznienie zmian zachodzących w pęcherzu moczowym i ujściach moczowodów. Jest istotnym elementem w rozpoznawaniu i różnicowaniu stanów zapalnych oraz guzów pęcherza moczowego. Badanie trwa od kilku do kilkunastu minut. Wskazania do wykonania cystoskopii to: podejrzenie guza pęcherza moczowego, krwiomocz, nawracające zapalenia pęcherza moczowego, wady rozwojowe cewki moczowej i pęcherza.

uroflometerUrowflowmetria to badanie pozwalające uzyskać ocenę strumienia moczu podczas mikcji. Otrzymujemy informację na temat szybkości oddawania moczu, ilości oddawanej w ciągu sekundy oraz objętości całkowitej. Badanie uroflowmetryczne pozwala na określenie rodzaju zaburzeń będących przyczyną nieprawidłowości w opróżnianiu pęcherza moczowego. Jest prostym, bezpiecznym i nieinwazyjnym badaniem polegającym na oddaniu moczu, do urządzenia zwanego uroflowmetrem. Wskazania do wykonania uroflowmetrii: częstomocz dzienny i nocny, nagłe parcia na mocz, oddawanie moczu w kilku porcjach, zaleganie moczu po mikcji, nietrzymanie moczu, oraz zapalenie prostaty.

Cennik
Kliknij, aby zobaczyć cennik

Badanie uroflowmetryczne 60 zł

Cennik nie stanowi oferty handlowej wg art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego i jest publikowany tylko w celach informacyjnych. Podane ceny mogą ulec zmianie. Zastrzegamy sobie prawo do zmian. W celu uzyskania ostatecznej ceny za wybraną usługę prosimy o kontakt telefoniczny.

ikona słuchawki