Urologia - Centrum Medyczne Menu

Urologia

Leczenie schorzeń układu moczowo-płciowego

Opis specjalizacji

Urologia to dziedzina medycyny zajmująca się diagnostyką i leczeniem chorób układu moczowo-płciowego m.in. leczeniem chorób nerek, moczowodów, nadnerczy, pęcherza oraz męskich narządów płciowych.

urologia

W ramach poradni urologicznej wykonujemy szeroki zakres badań. Wyniki te pozwalają naszym lekarzom na precyzyjne diagnozowanie i różnicowanie chorób urologicznych oraz na prowadzenie odpowiedniej terapii. W naszej placówce wykonywane jest badanie uroflowmetryczne oraz cystoskopia diagnostyczna.

Zakres realizowanych świadczeń

Diagnostyka i leczenie:

 • chorób prostaty
 • nietrzymania moczu
 • zaburzeń oddawania moczu
 • ostrych i przewlekłych infekcji dróg moczowych
 • kamicy dróg moczowych
 • nowotworów: nerek, pęcherza moczowego, prostaty, jąder, prącia
 • zaburzeń erekcji
 • niepłodności u mężczyzn – żylaki powrózka nasiennego

Cewnikowanie pęcherza moczowego polega na założeniu cewnika do pęcherza moczowego w celu odprowadzenia moczu. Wskazania do cewnikowania to: ostre zatrzymanie moczu, krwiomocz, konieczność monitorowania ilości wydzielanego moczu, u pacjentów z wodonerczem w przebiegu częściowego zatrzymania moczu.

Cystoskopia jest to badanie diagnostyczne polegające na wzrokowej ocenie pęcherza moczowego za pomocą wziernika zwanego cystoskopem, wprowadzonego przez cewkę moczową. Wziernikowanie pęcherza umożliwia uwidocznienie zmian zachodzących w pęcherzu moczowym i ujściach moczowodów. Jest istotnym elementem w rozpoznawaniu i różnicowaniu stanów zapalnych oraz guzów pęcherza moczowego. Badanie trwa od kilku do kilkunastu minut. Wskazania do wykonania cystoskopii to: podejrzenie guza pęcherza moczowego, krwiomocz, nawracające zapalenia pęcherza moczowego, wady rozwojowe cewki moczowej i pęcherza.

uroflometerUrowflowmetria to badanie pozwalające uzyskać ocenę strumienia moczu podczas mikcji. Otrzymujemy informację na temat szybkości oddawania moczu, ilości oddawanej w ciągu sekundy oraz objętości całkowitej. Badanie uroflowmetryczne pozwala na określenie rodzaju zaburzeń będących przyczyną nieprawidłowości w opróżnianiu pęcherza moczowego. Jest prostym, bezpiecznym i nieinwazyjnym badaniem polegającym na oddaniu moczu, do urządzenia zwanego uroflowmetrem. Wskazania do wykonania uroflowmetrii: częstomocz dzienny i nocny, nagłe parcia na mocz, oddawanie moczu w kilku porcjach, zaleganie moczu po mikcji, nietrzymanie moczu, oraz zapalenie prostaty.

Cennik
Kliknij, aby zobaczyć cennik

Konsultacja lekarska 200 zł
Konsultacja + badanie uroflowmetryczne lub USG 200 zł
Konsultacja + cewnikowanie 200 zł
Cystoskopia 350 zł
Badanie uroflowmetryczne 50 zł
Dodatkowa opłata za podwyższone koszty środków dezynfekcyjnych (tylko na czas trwania epidemii) 10 zł.

Cennik nie stanowi oferty handlowej wg art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego i jest publikowany tylko w celach informacyjnych. Podane ceny mogą ulec zmianie. Zastrzegamy sobie prawo do zmian. W celu uzyskania ostatecznej ceny za wybraną usługę prosimy o kontakt telefoniczny.

Dyżury

Imię i nazwisko lekarza Przyjmuje w dni Godziny przyjęć
lek. med. Maciej Cofalik
 • Specjalista Urolog
 • Specjalista Chirurg
 • Fellow of the European Board of Urology
 • Poniedziałek 16:00 - 19:00
 • 16:00 - 19:00
ikona słuchawki